Парастос оснивачима Велике српске православне гимназије новосадске ПДФ Штампа Ел. пошта

Као и сваке године, дан после празника Светога Саве, 28. јануара, у новосадској Саборној цркви служен је парастос оснивачима, добротворима, директорима, катихетама, професорима и ученицима Велике српске православне гимназије новосадске.

Парастос су служили презвитер Жељко Латиновић, настојатељ Светоуспенске цркве у Новом Саду, протојереј Стојан Билић, старешина Саборне цркве, презвитер Селимир Вагић и ђакон Драган Петровић. У овом молитвеном догађају учествовали су: хор Гимназије Јован Јовановић Змај, директор. катихете и професори Гимназије, као и велики број ученика. После парастоса, окупљеним ученицима и професорима Гимназије беседом се обратио презвитер Жељко Латиновић, а затим је служен мали помен на гробу Саве Вуковића, првог оснивача и великог добротвора Велике српске православне гимназије.

Преузмите звучни запис