У Новом Саду одржан састанак епархијских координатора за православну веронауку ПДФ Штампа Ел. пошта

У Новом Саду је 7. марта 2013. године, на иницијативу Катихетско-педагошког института при Богословском факултету универзитета у Београду, одржан састанак представника Института и координаторâ за православну веронауку из епархије са простора Републике Србије.

Састанку је присуствовала и госпођа Снежана павловић, представник Министарства просвете републике Србије и професор Емил Каменов познати педагог и писац више књига из педагогије и методике наставе.

У просторијама Црквене општине новосадске вођен је разговор о могућностима унапређења верске наставе, о плану и програму, уџбеницима и приручницима за православни катихизис и о организовању семинара  за усавршавање вероучитељâ и катихетâ.

У име Епископа бачког г. Иринеја присутне је поздравио протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, архијерејски намесник новосадски први, а радом скупа је успешно кординирао ђакон Златко Матић, секретар Епископа браничевског г. Игњатија, координатор за веронауку Епархије браничевске и члан  Катихетско-педагошког института у Београду.

Нови Сад, 08.03.2013. - Информативна служба Епархије бачке