Семинар вероучитеља и катихета Епархије бачке ПДФ Штампа Ел. пошта

seminar_katiheta_eparhije_backeТоком два претходна викенда 19. - 20. и 26. октобра текуће године, у просторијама Црквене општине новосадске, као и у Гимназији Јован Јовановић Змај у Новом Саду, одржан је семинар за вероучитеље и катихете Епархије бачке. Овај програм стручног усавршавања за наставнике верске наставе под називом „Аутентично искуство учења - способност учења наше скривено богатство“, који је одобрио Министар просвете, науке и развоја, организовао је Катихетски одбор Епархије бачке у сарадњи са Православним Богословским факултетом Универзитета у Београду и Министарством просвете, науке и технолошког развоја. Предавачи Министарства просвете, током семинара, полазницима су предочили део свога искуства и знања у раду са ученицима, што би требало да учини да веронаука у школама буде још занимљивија и пријемчивија за ученике који похађају предмет Верска настава, а ово нам потврђују и највише оцене скоро свих од 120 полазника овог програма за стручно усавршавање.