Поклоничко путовање за ученике и професоре ТШ „Павле Савић“ ПДФ Штампа Ел. пошта

У складу са Годишњим планом за 2013/2014. год. ТШ „Павле Савић“ у Новом Саду организовано је поклоничко путовање за ученике и професоре.

Имајући у виду тежак материјални положај велике већине српских породица као организатори путовања руководили смо се тиме да наш пут треба да буде што доступнији што већем броју ученика. Тако смо се одлучили за једнодневно поклоничко путовање.

Слеђење овог принципа није нас омело да пут буде веома садржајан. Наиме, 26. октобра 2013. обишли смо следећа места:
1.    манастир Бођани; поклонили смо се чудотворној икони Богородице Бођанске
2.    римокатолички манастир и тврђава у Бачу; ретке грађевине из претурског времена на територији АП Војводине
3.    200 година стара црква у Кулпину и музејски комплекс у Кулпину
4.    манастир у Бачком Петровом Селу; последњих година ту је смештена женска терапијска заједница „Земља Живих“.

Како смо на свим местима претходно били најављени није изостала срдачна домаћинска добродошлица.

Професори и ученици су сложни да је овај пут испунио своје образовне, педагошке и ходочасничке циљеве.

Слава Богу за све!

Вероучитељи ТШ „Павле Савић“