Одржана завршна свечаност XXII конкурса "Светосавље и наше доба" ПДФ Штампа Ел. пошта

У суботу, 08. фебруара 2014. године, у Техничкој школи Милева Марић-Ајнштајн у Новом Саду, одржана је завршна свечаност XXII конкурса Светосавље и наше доба чија је овогодишња тема била - Идите и научите све народе - поводом обележавања 1150 година словенске писмености тј. делa свете браће Кирила и Методија и њихових ученика.

Конкурс су традиционално и ове године организовали Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за верску наставу Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља.

На самом почетку свечаности протејереј Милован Миодраговић, члан организационог одбора Конкурса,  упутио је у име Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина др Иринеја благослов и топле речи добродошлице свој награђеној деци и свим гостима, подсетивши их на значај свете браће Кирила и Методија у описмењавању и христијанизацији нашег народа. Потом су  додељене награде за најуспешнија литерарна, ликовна и калиграфска остварења.

Програм је, својим појањем, улепшао и оплеменио хор Основне школе Вук Караџић из Новог Сада, чији диригент је вероучитељ Јелена Жутић.

На овом већ на далеко познатом конкурсу, учествовали су ученици основних и средњих школа као и деца предшколског узраста из Републике Србије,  Републике Српске, Републике Хрватске и расејања.

Овогодишњи конкурс уврштен је у Календар смотри и такмичења  Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, а подржан је и од стране Управе за културу Града Новог Сада.

Посетиоци и награђени имали су прилику да се увере у квалитет и таленат наших младих нараштаја посматрајући изложбу најуспешнијих ликовних и калиграфских радова у холу Техничке школе.