ПОДЕЉЕНИ ВАСКРШЊИ ПАКЕТИЋИ ДЕЦИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

Ако се не обратите и не будете као деца, нећете ући у Царство небеско (Мт.13,3).

Са благословом Епископа бачког др Иринеја и ове године, Хуманитарни фонд  Епархије бачке  Владика Платон Атанацковић у сарадњи са Катихетским одбором Епархије бачке,  током Васкршњег поста организовао је прикупљање поклон-пакетића за децу са Косова и Метохије.

У Васкршњој акцији, у неколико новосадских  школа прикупљено је преко 600 пакетића, које су новосадски ђаци са својим родитељима  паковали и украшавали. Својим учешћем у Васкршњој акцији прикупљања пакетића,  новосадска деца су поново показала своју неизмeрну љубав према својим вршњацима на Косову и Метохији.

Акција је трајала од 3. марта до 8. априла 2014. године а потом су прикупљени пакетићи возилом Епархије рашко-призренске превезени на Косово и Метохију.

Прикупљене пакетиће су преко Добротворног фонда Епархије рашко-призренске добила деца у основним школама:

Десанка Максимовић, село Ајновце, Братство, села Стрезовце и Босце, Трајко Перић, села Божевце и Рајановце и 9. мај, село Кололеч (Општина Косовска Каменица) и Милан Ракић место Бабин Мост (Општина Обилић) 21. новембар, село Гојбуља и Бановић Страхиња , Вучитрнска Бањска (Општина Вучитрн), Димитрије Прица, село Доња Брњица, Радош Тошић, село Осојане (Општина Истокн) и Милун Јакшић, села Бање и Суво Грло (Општина Србица).

ђакон Лазар Мајсторовић,

управник  Хуманитарног фонда