Васкршњи квиз у Чуругу ПДФ Штампа Ел. пошта

Vaskrsnji_Kviz_U_Curugu_2014У овим светлим и радосним данима, када у свим рукотвореним храмовима широм Васељене али и у нерукотвореним храмовима срца људских одјекује победоносни усклик Христос воскресе, деца, вероучитељи и свештенство арјхијерејског намесништва жабаљског сабрали су се у Чуругу.

Ово многострадално место, много пута разарано али благодаћу Божјом сваки пут васкрсавано, било је и остало један од духовних центара православних Срба. У њему су се сабрали учесници Васкршњег квиза, ученици петих разреда основних школа из свих места са подручја архијерејског намеништва жабаљског, како би показали своју љубав према вери и знање које добијају на часовима Православног катихизиса. Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. др Иринеја, такмичење је одржано у недељу Раслабљенога, 11. маја текуће године, просторијама предшколске установе. Након молитве и радосних васкршњих песми које су отпојали чланови дечјег хора Свети Сава из Жабља, све присутне поздравили су презвитер Слободан Лазић, секретар Црквене општине чурушке и парох у Чуругу и протојереј Остоја Нијемчевић, архијерејски намесник жабаљски. Квиз су водили вероучутељи Слободан Ђурђић и Александра Ботић, техничку подршку пружали су вероучитељи Душко Опарница и Милорад Мишков, док су о регуларности бринули чланови жирија презвитер Милорад Мировић и вероучитељ Димитрије Крнета. После велике борбе и увођења додатних игара због уједначених бодова такмичара, победу је однела екипа из Титела испред вршњака из Гардиноваца. Треће место припало је екипи из Лока а за њима следе Жабаљ, Шајкаш, Ковиљ.   По завршетку такмичарског дела уследила је подела похвалница, поклона и послужење за све присутне. Након тога, предвођени љубазним домаћинима, сви учесници отишли су до велелепног чурушког храма да заједно заблагодаре Господу на овоме прелепом дану и благословеном сабрању. Сигурни смо да су сви отишли кућама духовно богатији и радоснији са молитвеном жељом за што скоријим виђењем у неком од места питоме Шајкашке.

презвитер Милорад Мировић