Састанак вероучитеља у Ђурђеву ПДФ Штампа Ел. пошта

sajt

Након вечерњег богослужења у храму Вазнесења Господњег у Ђурђеву , на коме је началствовао протојереј Остоја Нијемчевић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење презвитера Петра Ђукића , месног пароха, и Милорада Мировића, пароха шајкашког, одржан је састанак вероучитеља.

Тема овог благословеног сабрања, на коме је председавао прота Остоја, и који је окупио све вероучитеље архијерејског намесништва жабаљског, била је организација Божићног квиза. У прелепом амбијенту Светосавског дома у Ђурђеву, разматрани су сви детаљи такмичења које ће окупити полазнике Православног катихизиса, ученике трећег разреда основне школе из свих крајева Шајкашке. Љубазни домаћини, отац Петар Ђукић и председник Црквеног одбора господин Станимир Тривуновић побринули су се да састанак протекне у врло доброј радној и молитвеној атмосфери.