ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ УЧЕНИКА ПРАВОСЛАВНОГ КАТИХИЗИСА ИЗ АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА БАЧКОПАЛАНАЧКОГ ПДФ Штампа Ел. пошта

IMG_20141018_120155_resize

Дана 18. октобра 2014. године, у организацији   Агенције Светињама у походе и Црквене општине Бачка Паланка, организовано је једнодневно поклоничко путовање за ученике и вероучитеље Православног катихизиса са територије архијерејског намесништва бачкопаланачког.

Путовање је организовано за ученике, чији су радови на основу ликовног конкурса на тему „Пресвета Богородица” изабрани за изложбу, одржану 12. октобра 2014. године, у оквиру духовних свечаности „ПОД ПОКРОВОМ БОГОРОДИЦЕ, поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци.

Ученици су у своме походу посетили манастире: Хопово, Гргетег, Крушедол и Велика Ремета а потом су били у Сремским Карловцима.