Дечји хор Црквене општине новосадске походио светиње епархијâ ваљевске и шабачке ПДФ Штампа Ел. пошта

Poklonicko_ putovanje_Decjeg_hora_Crkvene_Opstine_novosadske

Дечји хор Црквене општине новосадске, предвођен диригентом Милицом Грубишић, боравио је на једнодневном поклоничком путовању светињама епархијâ ваљевске и шабачке.

У недељу, 19. октобра 2014. године, деца од 5 до 15 година, заједно са вођом пута протонамесником Миодрагом Андрићем, вероучитељем Мирјаном Бановић и сарадницима Дечјег црквеног хора, целивали су часне мошти светог Владике Николаја Жичког и Охридског у манастиру Лелић и преподобног Аве Јустина у манастиру Ћелије.

У повратку су ходочасници посетили манастир Каону.

Путовање је организовала Агенције за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе и једно је у низу путовања која су дар Агенције члановима новосадских хорова.