logotype
logotype
XXIII КОНКУРС „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБАˮ – РЕЗУЛТАТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

 

sveti-sava_milesevaМинистарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за веронауку Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља, објављују резултате XXIII КОНКУРСА „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБАˮ

 

Основна тема: „Стогодишњица од почетка Великог рата (Првог светског рата)”

НАГРАЂЕНИ

ЛИТЕРАРНИ РАДОВИ ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ, РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И РАСЕЈАЊА

КАТЕГОРИЈА: МЛАЂИ УЗРАСТ  – ОСНОВНА ШКОЛА

На овогодишњем конкурсу је учествовало 54 рада  из 17 школа.

Дисквалификовано: 11 радова (нису  поштовани услова Конкурса, радови пристигли поштом и писани латиничним писмом)

Награђени ученици:

ПРВА НАГРАДА:

„Народ није јато птица, ни стадо које се селиˮ- Петар Перић

3. разред, ОШ „Краљ Милутинˮ, Косовска Грачаница,  учитељ: Љубомир Максимовић

ДРУГА НАГРАДА:

„Моја отаџбинаˮ-Душан Стојадиновић

4. разред ОШ „Кнез Лазарˮ, Велики Купци/Крушевац,  учитељица: Наташа Младеновић

ТРЕЋА НАГРАДА:

„Моја отаџбина“Јована Кодић

4. разред ОШ „Димитрије Тодоровић  Капларˮ Књажевац,  учитељица: Гордана Јаневска

НАГРАДА  ЛИСТА „НЕВЕНˮ (најмлађи/најуспешнији)

„Моја отаџбинаˮМатеја Алексић

2.  разред,  ОШ „Љуба Нешићˮ, Зајечар,  учитељица: Емина Јаковљевић

Похваљени ученици:

„Ковиљка – наш добротворˮ–Милица Петрић

4. разред,  ОШ „Бошко Палковљевић Пинкиˮ Стара Пазова, учитељица: Љиљана Бзовски

„Моја отаџбинаˮ– Нина Ђокић

4. разред, ОШ „Брана Павловићˮ Брајковац/Коњух,   учитељица: Мирјана Милосављевић

„Моја отаџбинаˮМилица Максимовић

4. разред,  Допунска школа на српском језику, Наставни пункт у Афолтерн ам Албису, Швајцарска, наставница: Романа Радовић

Похваљени наставници:

учитељ Љубомир Максимовић, ОШ „Краљ Милутинˮ, Косовска Грачаница

учитељица Наташа Младеновић, ОШ „Кнез Лазарˮ, Велики Купци/Крушевац

учитељица Гордана Јаневска, ОШ „Димитрије Тодоровић  Капларˮ Књажевац

учитељица Љиљана Бзовски, ОШ „Бошко Палковљевић Пинкиˮ Стара Пазова,  (за свих пет запажених литерарних радова)

КАТЕГОРИЈА: СТАРИЈИ УЗРАСТ – ОСНОВНА ШКОЛА

На овогодишњи конкурс пристигло је 211 радова  из 64 школе.

Награђени ученици:

ПРВА НАГРАДА

“Пут до слободе“,Јана Маслаковић

7. разред,  OШ “Доситеј Обрадовићˮ Ниш, Наставник: Проф. Петар Петровић

ДРУГА НАГРАДА

“Сироче“, Милена Кундачина

9. разред, ОШ. „Његошˮ Берковићи, РС, Наставник: Мира Кундачина,

ТРЕЋА НАГРАДА

“Страдање деце у ратовима“, Марина Степаноски

7. разред, ОШ „Иво Андрићˮ, Београд, Наставник: Олга Урошевић

ПОХВАЛЕ:

“Пут до слободе“,Марко Милошевић, 8. разред, ОШ „Момчило Поповић Озренˮ  Параћин, Наставник: Ивана Стаменковић

“Плава гробица“,Татјана Динић, 6. Разред, ОШ ,,Велизар Станковић-Корчагинˮ

Велики Шиљеговац,  истурено оделење Каоник,  Вероучитељ:Јасмина Ђорђевић

“Моја отаџбина“,Ана Јовановић 5. разред, ОШ „Живко Љујићˮ  Нова Варош

Наставник: Сузана Матић

Похваљени наставници:

Наставник: Петар Петровић, OШ ,,Доситеј Обрадовићˮ Ниш

Наставница: Мира Кундачина, ОШ. „Његошˮ Берковићи, РС

Наставница: Олга Урошевић, ОШ „Иво Андрићˮ, Београд

Наставница: Ивана Усорац, Српска допунска школа у Немачкој, ГК Штутгарт

НАГРАДА ЗА НАСТАВНИКА

Наставница: Весна Пешут, ОШ „Растко Немањић Свети Саваˮ, Нова Пазова

КАТЕГОРИЈА:  СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

На овогодишњи конкурс пристигло је 136 радова из 46 школа.

НАГРАДЕ:

ПРВА НАГРАДА

“Тамо далеко“ Александра Газивода

1. разред,  ЈУ Гимназија „Јован Дучићˮ Требиње, РС, професор: мр Веселинка Кулаш

ДРУГА НАГРАДА

“Велики рат“ Анђела Ловречић

2. разред,  Гимназија у Чачку, професор : Александра Мишић

ТРЕЋА НАГРАДА

“Пут до слободе“ Милан Веселица

2. разред, Гимназија  „Жарко Зрењанинˮ  Врбас,  професор Јасмина Милић

ПОХВАЛЕ:

“Плава гробница“ Лазар Ђогоовић, 4. разред, ЈУ Гимназија „Јован Дучићˮ, Требиње, РС, професор мр Веселинка Кулаш

“Плава гробница“ Никола Јовановић, 4. разред, ССШ ,,Борислав Михајловић Михиз’’ Ириг, професорМарија Кнежевић

“Мене све ране мога рода боле“ Јована Милинковић, 2. разред, Гимназија „Пиво КараматијевићˮНова Варош, професорБранка Ракоњац

Награђени наставник

професор  мр Веселинка Кулаш, ЈУ Гимназија „Јован Дучићˮ Требиње, РС

Похваљени наставници

професор  Александра Мишић, Гимназија у Чачку

професор  Јасмина Милић, Гимназија „Жарко Зрењанинˮ Врбас

НАГРАЂЕНИ НА 23. ИЗЛОЖБИ ЛИКОВНИХ РАДОВА ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ, РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И РАСЕЈАЊА

“Светосавље и наше доба“

 

На овогодишњи конкурс пристигло је 2093 рада  из 178 установа.

НАГРАДЕ

Категорија предшколаца:

1. НАГРАДА

Јелена Стојановић, 6 год.; ПУ “Полетарац“ Оџаци, Вртић “Парк“

васпитач: Јованка Мијатовић

2. НАГРАДА

Марија Савић, 6 год.; Ликовна радионица ПУ “Радосно детињство“, Нови Сад

ментор: Драгана Јајић

3. НАГРАДА

Давид Коврлија, 6 год.; ПУ “Драгољуб Удицки“ Кикинда,

Креативна радионица “Златне руке“, ментор: Софија Јегарски

Категорија основни школа – нижи разреди:

1. НАГРАДА

Алина Бељански, 8 год.; Ликовна радионица Студио “мАРТа“, Нови Сад

ментор: Марта Бутерер Киш

2. НАГРАДА

Ален Њерш Бако, 2. раз.; ОШ “Петефи Шандор“, Ликовна радионица, Хајдуково, ментор: Естер Салаи

3. НАГРАДА

Никола Бузејић, 8 год.; Ликовна радионица “Длан“, Обреновац

ментор: Зоран Станаревић

Категорија основних школа – виши разреди:

1. НАГРАДА

Анастасија Грковић, 7. раз.; ОШ “Свети Сава“, Велика Плана

ликовни педагог: Живослав Јовановић

2. НАГРАДА

Јована Шпановић, 8. раз.; ОШ “Растко Немањић Св. Сава“, Нова Пазова

ликовни педагог: Гордана Матић

3. НАГРАДА

Анђела Станимиров, Ивана Голубовић, 6. раз.; ОШ “Вук Караџић“

Бачко Добро Поље, ликовни педагог: Силвија Вулановић

Категорија средњих школа

1. НАГРАДА

Александра Добановачки, Медицинска школа “7. април“, Нови Сад

ликовни педагог: Душанка Станковић

2. НАГРАДА

Тамара Живковић, 2. раз.; ЈУ Гимназија Прњавор, Прњавор,

Република Српска, ликовни педагог: Жељко Јелић

3. НАГРАДА

Јелена Драгутиновић, Мирсад Чаушевић, 2. раз.; Пријепољска гимназија,

Пријепоље

Категорија средњих уметничких и стручних школа:

1. НАГРАДА

Анастасија Коцић, 4. раз.; Уметничка школа Ниш, Ниш

ликовни педагог: Марија Радосављевић

2. НАГРАДА

Јован Варагић, 2. раз.; ТШ “Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад

ликовни педагог: Борислав Николић

НАГРАДА ЧАСОПИСА МАШТАЛИЦА

Дијана Јовановић, 6 год.; ПУ “Бајка“, Вртић “Црвенкапа“, Књажевац

васпитачи: Славица Лазаревић, Драгана Станојевић

Колективни рад, припремна предшколска група, ПУ “Бамби“

Вртић “Црвенкапа“, Бор, васпитачи: Санела Бурчић, Кика Радивојевић

ПОХВАЛЕ:

Томин Богдан, 6 год.; ПУ “Радосно детињство“, Вртић “Невен“, Ковиљ

Лена Петровић, 6 год.; ПУ “Бамби“, Вртић “Бошко Буха“, Бор

васпитачи: Слађана Миленковић, Маја Станојевић

Милан Ракић, 7. раз.; ОШ “Свети Сава“, Велика Плана

ликовни педагог: Живослав Јовановић

НАГРАДА ЛИКОВНОМ ПЕДАГОГУ ЗА КОЛЕКЦИЈУ РАДОВА:

Живослав Јовановић, ОШ “Свети Сава“ Велика Плана

XXIII КОНКУРС „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА“ 2015.г.

НАГРАЂЕНИ НА 4. ИЗЛОЖБИ КАЛИГРАФСКИХ РАДОВА

 

►Категорија I-II разред

►Категорија III-IV разред

►Категорија V-VIII разред

►Категорија Средње школе

►Категорија Средње стручне школе