Концерт Дечјег црквеног хора при Црквеној општини новосадској - НАЈАВА ПДФ Штампа Ел. пошта

Koncert_decjeg_hora_naslovna

У навечерје празника Богојављење, у препуној сали новосадског „Студија М“, синоћ је одржан први самостални концерт Дечјег црквеног хора при Црквеној општини новосадској.

Присутнима се обратио презвитер Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, који је бираним речима поздравио сабрање и пожелео даљи успешан рад Дечјег хора.

Хор је отпочео са радом октобра 2013. године, а први јавни наступ имао је о Божићу 2014. године. Централна тема концерта био је управо најрадоснији хришћански Празник. У оквиру разноврсног програма деца су се представила песмама, рецитацијама и драмским приказима, који су делом били прожети народним обичајима. Они су се међусобно надовезивали, чинећи притом складну целину.

Хором је дириговала госпођица Милица Грубишић, а програм је водила  госпођица Мирјана Бановић,  катихета Дечјег хора.