Подељени пакетићи малишанима на Брезовици ПДФ Штампа Ел. пошта

Поклон-пакетићи, које су припремила и сама запаковала деца из основних школа Милош Црњански и Ђорђе Натошевић у Новом Саду, данас су подељени у неколико основних школа у општини Штрпце.

На прикупљању пакетића за децу са Косова и Метохије ангажовао се Катихетски одбор Епархије Бачке сa благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина Иринеја, а нарочито вероучитељи Лазар Мајсторовић, Гордана Манојловић и Сања Павлица. Поделу пакетића су с благословом Епископа Рашко-призренског Теодосија организовал протојереј-ставрофор Живојин Којић, архијерејски намесник призренски, јереј Александар Нашпалић и јереј Станиша Арсић, заједно са монасима из манастира Високи Дечани. Тако је, понајвише дарежљивошћу и трудом малишана из Новог Сада, деци Штрпца уприличена велика радост која је забележена на фотографијама које објављујемо.

Фотографије